Hnutí za ochranu práv rostlin

Hnutí za ochranu práv rostlin

Vítejte na stránkách zatím bohužel jediného hnutí zabývajícího se muskulateriánstvím, tedy nahrazením rostlinné složky potravy masem ajinými živočišnými produkty. Důvodem k tomuto odvážnému rozhodnutí nám je neuvěřitelné zotročování rostlin člověkem. Pro více informací čtěte dál ...

Po celou dobu své existence jsou nám rostliny jednoznačně přínosem, bez nich bysme nemohli přežít. Kdo vyrábí kyslík? Je to jednoduché, rostliny. A čím se jim člověk odvděčí. Sežere je, ať už zaživa a nebo je předtím usmaží nebo usuší. Je to nechutné. Jak by se vám líbilo, kdybyste celý život někomu prokazovali takovou službu a onen vás pak bez milosti snědl? Asi moc ne, co?

Vemte si, jak rostliny žijí. Farmáři je nutí stát vyrovnaně na jejich záhonech, případně polích s minimem životního prostoru. Jediným jejich účelem je plodit plodiny a leckdy je to stojí život. Vzásadě není nic špatného na konzumaci plodů, je to smysl jejich existence - způsob rozšíření rostlin, ale pěstovat je jen za tímto účelem v ohromných množstvích je nechutné.

Nebo si vemte stromy, nerostou na farmách, ale v lesích. Tam to není ale o moc lepší. Poté, co devadesát (někdy více, někdy méně) let chrání půdu před erozí, produkují tuny kyslíku a zadržují vodu, aby nedošlo k hrůzným povodním, přijdou lidé s rezavými pilami (ať již ručními nebo motorovými, na tom nesejde) a promptně ukončí jejich život někalika hnusnými řezy. Nechutné.

Hrozný je způsob zneužívání rostlin. Děje se to dnes a denně a nikdo s tím odmítá cokoliv dělat. Jako kdyby rostliny neměly žádná práva, každý se dnes ohání právy zvířat, ale na rostliny se jaksi pozapomíná. To je důvod proč vzniklo naše hnutí.

Pokud se člověk vzdá pojídání rostlin, vyvstává otázka, co jíst? Přece nenecháme lidstvo zemřít hlady. Ostatní lidi bychom také ze svého jídelníčku měli vyškrtnout, kanibalismus nepodporujeme. Zbývají tedy ostatní zvířata. Na pojídání zvířat není nic špatného, lidskou nadřazenost nad zvířaty najdeme i v Bibli, základem to evropské kultury.

A Bůh jim požehnal a řekl jim :
Ploďte a množte se a naplňte zemi.
Podmaňte ji a panujte nad mořskými rybami,
nad nebeským ptactvem, nade vším živým,
co se na zemi hýbe.

Pokud jsme hnutím za ochranu práv rostlin, musíme podotknout, že zvířata spásají vegetaci, čímž jí, pokud žerou moc, pramálo pomáhají, ba naopak. Proto je nutné zabránit jejich přemnožení, aby nespásali veškerou vegetaci a jinak než jejich zabitím jejich počet regulovat nelze. A co lepšího můžete udělat s mrtvým zvířetem než ho sníst. Mimoto nelze sehnat lepší potravu než maso, které obsahuje všechny látky potřebné k životu (přece ještě před chvílí bylo živé). Počkejte za několik let, až lidem dojde, že není možná nejlepší kácet deštné pralesy, a že každá rostlina má svou cenu. Až budete zase dýchat, pomyslete na to...

(c) 2004, dr.Bik. Testováno na prohlížečích Opera 7.11, Netscape 7.1, Internet Explorer 6.0